Pārbaudītu ražotāju kvalitāte
Radio detaļu, elektronisko komponentu
mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība

Integrālās mikroshēmas un to komponentes

Integrālās mikroshēmas tiek izmantotas pilnīgi visās mūsdienu skaitļošanas ierīcēs. Jebkurš radio detaļu veikals un tā darbinieki Jums sniegs informāciju, ka šādu mikroshēmu galvenās komponentes ir elektroniskās shēmas, kuras izgatavotas no silīcija vai citiem materiāliem. Uz šīm shēmām kā reiz arī tiek uzstādīti papildus elementi.

Integrālo mikroshēmu izmantošana

Integrālā tipa mikroshēmas tiek izmantotas visur. Tās atbild par to, lai dators vai jebkura cita elektroniskā ierīce, varētu apstrādāt informāciju un veikt matemātiskās darbības. Neskatoties uz šo mikroshēmu mazajiem izmēriem, tām ir neticami sarežģīta konstrukcija.

Ja Jūs ielūkosieties kompānijas Ormix mājas lapā, noteikti Jums radīsies doma par šādu mikroshēmu iegādi. Un protams, Jums būs interesanti uzzināt, no kādām komponentēm sastāv šīs mikroshēmas. Šādas zināšanas padarītu Jūsu darbu vieglāku, vai tas būtu saistīts ar elektronisko sīkrīku projektēšanu vai izveidoto izstrādājumu remontu.

Mūsdienīgās integrālās mikroshēmas

Kompānija Ormix piedāvā mikroshēmas, kuru galvenās komponentes ir pusvadītāji, tranzistori, rezistori un diodes. Izvēlēties to vai citu komponenti nav grūti – vienkārši jāzin to tehniskie raksturlielumi, un nepieciešamības gadījumā tam tiek izmantoti mērinstrumenti.

Piemēram, pusvadītāji nodrošina elektriskās strāvas vadītspēju. Kā jau bija minēts iepriekš, integrālās mikroshēmas izveidotas izmantojot silīciju, kuram ir noteikta vadītspēja. Ja temperatūra paaugstinās, arī vadītspēja attiecīgi pieaug: tātad parādās nepieciešamība atdzesēt mikroshēmu (par to atbild radiatori) un turpmāk pārvadīt elektrību uz visām mikroshēmas komponentēm. Šo spēju, tātad, arī nodrošina pusvadītāji.

Tranzistori ir „atbildīgi” par elektriskās strāvas ceļa pastiprinājumu vai pārtraukšanu. Tas, savukārt, ļauj sīkrīkiem apstrādāt dažāda tipa pieprasījumus un izsniegt nepieciešamo rezultātu.

Rezistori – nelielas elektroniskās komponentes, kuru uzdevums ir caurejošās elektriskās strāvas pretestības funkcija. Tās ir svarīgākās ķēdes komponentes un atbild par elektriskās strāvas samazināšanu un pārējo mikroshēmas komponentu turpmāko darbību.

Diodes ļauj elektriskajai strāvai plūst vienlaicīgi vienā virzienā. Tieši diodes ir atbildīgas, lai tiktu sasniegts noteikts spriegums tajā vai citā elektriskās ķēdes posmā.

Ormix šodien – tas ir vairak nekā spuldžu veikals. Tā ir kompānija, kura spēj apmierināt jebkura profesionāļa vai radioamatiera prasības, neatkarīgi no tā vai viņiem nepieciešamas:

  • Integrālās mikroshēmas.
  • Mērinstrumenti.
  • Jebkura no esošajām radiodetaļām.