Pārbaudītu ražotāju kvalitāte
Radio detaļu, elektronisko komponentu
mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība

Baterijas. Šo elektronisko komponentu radīšanas vēsture

Mūsdienu elektroniskās komponentes tiek piedāvātas plašā assortimentā un daudzveidībā. Taču vispopulārākās no šīm komponentēm bija un paliks universālie enerģijas avoti – baterijas. Kompānijā Ormix Jūs varat izvēlēties baterijas visdažādākajām vajadzībām. Mēs esam pieraduši pie tik liela assortimenta un pat nedomājam par to – kad tad parādījās pirmās baterijas?

Enerģijas avoti – izgudrošanas vēsture

Baterijas ir ķīmiskās enerģijas avots. Interesanti, ka pirmās šādas elektroniskās komponentes nav zinātnieku alternatīvās enerģijas avotu meklēšanas rezultāts, bet gan pētījumu rezultāts, kā dzīvnieki reaģē uz dažādiem kairinātājiem.

Baterijas pirmatklājējs kļuva slavenais itāļu zinātnieks Luidži Galvani, kurs dzīvoja 17. gadsimtā. Tieši viņam, pirmajam ienāca prātā izlaist strāvu cauri varžu kājiņām, drīzāk – pievienot varžu kājiņām dažādu metālu sakausējumu strēmelītes. Galvani, kurš pievērsa uzmanību kontrakcijām varžu kājiņu muskuļos, ko radīja metāla strēmelīšu pievienošana kājiņām, uzrakstīja teorētisko pamatojumu šim procesam, taču tas nebija pareizs. Un tomēr viņa pieredze lika pamatus daudziem citiem pētījumiem.

Elektronisko komponentu radīšanas vēsture ir cieši saistīta ar cita itāļu zinātnieka vārdu – Alessandro Volta. Pamatojoties uz Galvani eksperimentiem, viņš uzskatīja, ka elektriskās strāvas rašanās iemesls ir ķīmiska reakcija starp dažādu metālu plāksnītēm. Lai teorija būtu saprotama tautiešiem, Volta izveidoja vienkāršu ierīci, kas sastāvēja no cinka un vara platēm, kuras iegremdētas sālsūdenī. Tieši šī ierīce arī kļuva par pirmās baterijas prototipu. Neskatoties uz to, ka Volta deva šai parādībai teorētisko pamatojumu līdz pašām beigām, elektroniskās komponentes tika nodēvētas par galvaniskām – par godu zinātniekam Galvani.

Mūsdienu elektroniskās komponentes

Tāpat, kā vecie mērinstrumenti nav līdzīgi mūsdienīgajiem, arī šodienas enerģijas avoti, maz atgādina ierīces, kuras pirmo reizi radīja Alessandro Volta. Nemainīgs ir tikai pamata princips, uz kura balstās bateriju darbība.

Pašlaik kompānijā Ormix ir iegādājami:

  • Elektroniskās komponentes.
  • Enerģijas avoti.
  • Mērinstrumenti un cits aprīkojums, kas nepieciešams topošajam meistaram vai profesionālim.