Pārbaudītu ražotāju kvalitāte
Radio detaļu, elektronisko komponentu
mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība

Mērinstrumenti. Rezistoru darbības pārbaude

Tiem Ormix kompānijas klientiem, kuri izvēlās mūsu mērinstrumentus, pilnīgi pamatoti rodas jautājums: kā izmantot šīs ierīces komponentu pārbaudei? Jo īpaši, kā pārbaudīt ar multimetru rezistorus? Mūsu radiodetaļu interneta veikals sniegs Jums palīdzību. Esam gatavi sniegt Jums atbalstu, kā radiodetaļu izvēles procesā, tā arī to tālākas ekspluatācijas procesā.

Mērinstrumenti rezistoru darbības pārbaudei

Jāsaprot, kāpēc ir vajadzīgi šādi mērījumi. Pirmkārt, tas garantē rezistoru darbības pareizību, un otrkārt, palīdz pārliecināties par elektronisko komponentu pieteiktajiem raksturlielumiem. Tikai pēc tam, kad Jūs esat pārliecinājušies, ka šī detaļa atbilst pieteiktajiem rādījumiem, var uzsākt tās ekspluatāciju – LED apgaismojums, tā uzstādīšana un elektronisko sīkrīku remontu.

Tātad, Jums ir darīšana ar sarežģītu uzdevumu: pārbaudīt rezistoru ar multimetru. Šeit viss ir vienkārši. Pietiek multimetru uzstādīt ommetra režīmā un pārbaudīt. Iegūto rezultātu salīdzināt ar nominālo pretestības vērtību, kas norādīta uz rezistora virsmas vai shēmā.

Ja runa iet par mainīgiem vai regulējamiem rezistoriem, tad šeit atkal ir nepieciešams no sākuma izmērīt pretestības vērtību. Tam tiek izmantoti rādījumi, kas izvietoti uz mikroshēmas. Mērot pretestību, komponenta ass pagrieziens līdz galējai robežai vienai ierīču grupai būs vienmērīgāks, var teikt lineārs, kamēr mērot „B” vai „C” grupas komponentus – ass pagrieziens būs lēcienveidīgs.

Rezistori un to iepējamie bojājumu cēloņi

Visbiežāk regulējamie rezistori var būt bojāti, trīs iemeslu dēļ. Pirmais iemesls – dzinēja kontaktu ar pusvadītāju vai caurvadošo slāni – bojājums. Otrais iemesls - var būt caurvadošā slāņa nodilums un šajā gadījumā bieži parādās citi rādījumi: tad mērinstrumenti rādīs lielāku, nekā būtu vajadzīgs, pretestību. Trešais iemesls – bieži slēpjas caurvadošā slāņa izdegšanā.

Ormix nav vienkārši radiodetaļu interneta veikals. Tā ir kompānija, kur uz izdevīgiem nosacījumiem tiek realizēts:

  • Radiodetaļas un elektroniskie komponenti LED apgaismojumam, sīkrīkiem.
  • Mūsdienīgi mērinstrumenti.
  • Ķīmiskas vielas un materiāli.
  • Sīkrīki.